Sonda Twoja sugestia

WIOSNA_3
Lato 6
Lato 5
Lato 7
Lato 4
Lato 3
Lato 2
Żurawie
Pola

Czym podglądać?Lupa

Dzięki lupie dostrzeżesz więcej. Przyjrzyj się lepiej interesującym owadom - chrząszczom, ważkom, motylom..., jak również roślinom - ich kwiatostanom, łodygom oraz liściom.


Lornetka / luneta

Idąc w teren z zamiarem podglądania ptaków, ssaków, gadów czy płazów, zawsze zabieraj ze sobą lornetkę lub lunetę. Tutaj dowiesz się, jak z nich korzystać, aby obserwacje były ciekawe i efekty 

 

 

 

Mikroskop

To, czego nie widać gołym okiem, można podglądać za pomocą mikroskopu. Dzięki dużemu przybliżeniu poznasz budowę wewnętrzną małych organizmów, jak np. porostów.


Aparat / Kamera

Za pomocą aparatu fotograficznego oraz kamery uwiecznisz swoje obserwacje. Urządzenia pozwalają rejestrować i analizować obserwacje przyrodnicze. Pomoże Ci to lepiej poznać podglądane gatunki.


Udostępnij:
Narzędzia: Prześlij znajomemu Zapisz jako PDF Drukuj

Jak podglądać?

Odkrywcze podglądanie, fotografowanie i filmowanie zwierząt dostarczają niezapomnianych, fascynujących odczuć i wrażeń. Wdzięczny i szczególnie interesujący temat przyrodniczych obserwacji stanowią ptaki.

Gdzie podglądać?

Na Ziemi żyje bardzo duża liczba organizmów żywych – świat roślinny i zwierzęcy odznacza się niezwykle bogatą różnorodnością biologiczną. Szacunki wskazują, iż na świecie może żyć nawet kilka milionów gatunków zwierząt. Zoologowie zdołali dotychczas opisać niespełna półtora miliona z nich. Zasadnicza część wszystkich gatunków występujących w Polsce to gatunki pospolite, możliwe do zobaczenia na co dzień. Inne zaś występują rzadko – odnalezienie ich w ich naturalnych środowiskach jest często bardzo trudne i wymaga cierpliwości, ale nie jest niemożliwe.