Zapisz do PDF
Drukuj
Wyślij znajomemu

Kandydaci do Europejskiej Nagrody Natura 2000

2018-01-17 14:52:20

Aż 75 projektów zgłoszonych przez 26 krajów członkowskich Unii Europejskiej bierze udział w IV edycji konkursu o Europejską Nagrodę Natura 2000. Nadesłane zgłoszenia przeszły pierwszy etap konkursu i obecnie są oceniane przez zespół zewnętrznych ekspertów, którzy wyłonią finalistów. Informacje o wszystkich zgłoszeniach można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

W IV edycji konkursu nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  • działania ochronne,
  • komunikacja,
  • korzyści społeczno-ekonomiczne,
  • godzenie interesów/wizji,
  • współpraca transgraniczna i tworzenie partnerstw (networking),
  • Nagroda Obywatelska UE.

Zwycięzców w pierwszych pięciu kategoriach wyłoni Jury, w którego składzie znajdą się przedstawiciele instytucji UE, władz lokalnych, zainteresowanych stron i organizacji działających w dziedzinie ochrony przyrody. Nagrodę Obywatelską UE otrzyma projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów w ogólnodostępnym głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej poświęconej nagrodzie.

Zwycięzcy w każdej z sześciu kategorii zostaną ogłoszeni w czasie uroczystej ceremonii organizowanej w Brukseli z okazji święta Europejski Dzień Natura 2000, który przypada 21 maja. 

Europejska Nagroda Natura 2000 służy wyróżnianiu doskonałego zarządzania, promocji sieci Natura 2000, a także podnoszeniu świadomości na temat sieci Natura 2000 i jej korzyści dla obywateli Europy. Składa się ona także na czwarty obszar priorytetowy przyjętego przez Komisję planu działania, którego celem jest ochrona przyrody i bioróżnorodności w UE dla dobra zarówno obywateli, jak i gospodarki.

Więcej informacji na temat Europejskiej Nagrody Natura 2000 można znaleźć na stronach internetowych konkursu.

Źródło: GDOŚ
Fot.: Komisja Europejska
Galeria zdjęć
Wyszukiwarka

Instytucją zarządzającą obszarami Natura 2000 w Polsce jest Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa
tel.: 22 369-29-00, fax: 22 369-21-20
e-mail: kancelaria@gdos.gov.pl


Mapa strony