Zapisz do PDF
Drukuj
Wyślij znajomemu

Moja Wisła. Mój krajobraz

2017-10-20 16:00:31

Z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu w sobotę 21 października 2017 r. w obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły odbył się spacer krajobrazowy Moja Wisła. Mój krajobraz. Lokalizacja spaceru nie była przypadkowa, ponieważ rok 2017 to również Rok Wisły. Była to szansa na odkrywanie tajemnic Królowej Polskich Rzek.

Podczas spaceru można było poznać historię kształtowania się krajobrazu wiślanego, dowiedzieć się o naturalnych i antropogenicznych przekształceniach warszawskiego odcinka Doliny Wisły, a także zastanowić się nad znaczeniem Wisły dla mieszkańców Warszawy. Przewodnikiem był Przemysław Pasek z Fundacji Ja Wisła.

Spacery krajobrazowe organizowane są w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, święta zainicjowanego przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Celem spacerów jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym jego historii, procesów, które wpływają na jego kształt, funkcji, jakie pełni lub ewentualnych zagrożeń.

Informacje na temat poszczególnych spacerów krajobrazowych zostały zamieszczone w Geoserwisie - portalu mapowym Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Więcej informacji o Dniu Krajobrazu i spacerach krajobrazowych.

Moja Wisła. Mój krajobraz

Warszawa

Źródło: GDOŚ
Fot.: istockphoto.com/itsmejust
Galeria zdjęć
Wyszukiwarka

Instytucją zarządzającą obszarami Natura 2000 w Polsce jest Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa
tel.: 22 369-29-00, fax: 22 369-21-20
e-mail: kancelaria@gdos.gov.pl


Mapa strony