Sonda Twoja sugestia

WIOSNA_3
Lato 6
Lato 5
Lato 7
Lato 4
Lato 3
Lato 2
Żurawie
Pola
21.05.2012
Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012
Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

Zachowanie różnorodności biologicznej to podstawowe wyzwanie w aspekcie ochrony światowych wartości przyrodniczych

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej został proklamowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństw. Wcześniej dzień ten obchodzony był 29 grudnia, ale w 2000 r. zmieniono datę na dzień 22 maja, czyli datę wejścia w życie Konwencji o różnorodności biologicznej - umowy międzynarodowej określającej zasady ochrony, pomnażania oraz korzystania z zasobów różnorodności biologicznej.

Różnorodność biologiczna ma wielkie znaczenie dla zrównoważonego rozwoju. Wpływa na poziom życia ludzi, na ilość i jakość pożywienia, dostarcza ludziom środków używanych w medycynie tradycyjnej i do produkcji leków współczesnych. Akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że bioróżnorodność jest wspólnym dziedzictwem ludzkości. Ważną kwestią jest również zwiększenie świadomości o jej znaczeniu dla świata i skutkach zachwiania równowagi pomiędzy gatunkami.

Obchody będą miały miejsce między innymi w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Dni różnorodności są tam rozplanowane w dniach 17-22 maja 2012 r. W tych dniach odbywać się będą liczne wykłady i warsztaty ekologiczne. W weekend zaplanowane są również atrakcje dla najmłodszych.
a
a
a
a
a
-------------------------------------
fot. CezaryKorkosz.pl
Udostępnij:
Narzędzia: Prześlij znajomemu Zapisz jako PDF Drukuj